اِن الله لا یغیر ما بقومٍ حتی یغیروا ما به انفسهم. ... و ما لهم مِن دونهِ من وال

اما با توکل بر خدا، اولویت رو در موافق کردن والدین با نظر خودشون قرار دادند. طی این مدت با تمام توان به خانواده طرف مقابل نشون دادند، درسته که یک توانیاب(معلول) با جسمی ضعیفتر از افراد سالم، زندگی سختتری خواهد داشت. اما این مساله چیزی از اراده ی اونها در مقابله با مشکلاتِ پیش رو کم نمیکنه. و چون اونها همدل هستند میتونند یک زوج خوشبخت باشند.

وقتی با تمام تلاشها نتیجه ای نگرفتند،اوه  ناامید نشدند، و به قول خودشون متوسل به ضامن آهو شدند. از  آن بزرگوار خواستند، که اگر این وصلت به صلاحشون هست! برای رسیدن به خواسته شون پیش خدا شفاعت کند.

 و عجبا، از این توسل چه نتیجه ی قشنگی گرفتند.خنده  در کمتر از دو ماه  همچنان که اصلا تصور هم نمیکردند در حالیکه تا آخرین لحظات مخالفتها به شدت ادامه داشت !؟ روز عید مبعث! خانواده داماد که کاملا با این وصلت مخالف بودند، به خانواده عروس اطلاع دادند، برای انجام مراسم خواستگاری رسمی میخواهند به حضور برسند. و چه زیباتر شد که برای جبران این تاخیر!؟ بزودی مراسم شیرینی خوران هم برگزار و در روز میلاد امام حسین (ع) خطبه عقد جاری شد.

جالب اینکه عروس و داماد با دید باز و عاقلانه میگن:

گرچه تحملش سخت بود کلافه  اما ! این مشکلات باید پیش می اومد تا ما بدونیم گاهی برای رسیدن به خواسته ای ! حتی منطقی !؟ باید زمان واقعی اون برسه.حالا میدونیم که،

خدا برای ما سفره ی زیبایی از آگاهی و درک بالا در تحمل این رنجها متفکرگسترده و در تمام این مدت در حال رنگین تر کردنش بود.

حکمت تاخیر در اجابت  دعای این دو عزیز از اونها در و گهر هایی سفته پدید آورد. 

از رنــج  کشیـــدن  آدمی حر !  گردد

قطره چو کشدحبس صدف در ! گردد

 

انشااله در روز تولد امام مهدی  عج الله تعالی فرجه مراسم جشن این پیوند مبارک بر پا خواهد شد.هورا

 عروس خانم  آقای داماد هدیه معین الضعفا بر شما مبارک هوراخندهچشمک

شیرین و فرهاد !؟ پیوندتون مبارکچشمک

/ 2 نظر / 86 بازدید
رحیمی

احسن خانم محمدي بسيار زيبا ودلنشين بود وخوشممممممممممممان آمد